CK Boğaziçi

Türkiye’nin en yaygın satış ve hizmet ağına sahip olan perakende elektrik sektörünün lider şirketi CK Boğaziçi Elektrik’in Müşteri İşlem Merkezleri’nin (MİM) sayısı 246’ya ulaştı. Yaklaşık 4,5 milyonu aşan müşterisine çok daha iyi hizmet vermeyi hedefleyen CK Boğaziçi Elektrik, bu sayıyı yılsonuna kadar 300’e çıkarmayı hedefliyor.

 

Bulunduğu bölgeye göre günlük 500 ila 1.500 kişiye hizmet veren CK Boğaziçi Müşteri İşlem Merkezleri’ni ayda yaklaşık 1,5 milyon kişi ziyaret ediyor. Teknoloji ve insan kaynağına yaptığı yatırımlarla fatura tahsilat işleminde süreyi 30 saniyeye kadar düşüren CK Boğaziçi Elektrik’in söz konusu merkezlerinde serbest tüketici aboneliği ise 5 dakikada tamamlanabiliyor.

 

İŞLEMLER SANİYELERE İNDİ

CK Boğaziçi Elektrik’in başlattığı yeniden yapılanma süreci ile sayıları her geçen gün artan merkezlerde müşteriler başta tüm abonelik işlemlerini gerçekleştirebilirken güvenli olarak fatura ödemelerini yapıyor, avantajlı tarife ve kampanyalardan yararlanabiliyor. Söz konusu noktalarda elektriğin yanı sıra diğer kurum ve kuruluşlara ait fatura ödeme, para transferi ve benzeri diğer işlemler tek çatı altında toplanmış durumda.

 

Müşteri İşlem Merkezleri’nde görev yapan personelin düzenli eğitimlerden geçtiğini dile getiren CK Boğaziçi Elektrik Genel Müdürü Halit Bakal, “Bayilerimiz tüm müşterilerimize en hızlı ve kaliteli şekilde hizmet verilmesini amaçlamakla birlikte müşterilerimizin yaşlılık, hamilelik, engelli gibi durumlarını da dikkate alarak işlem yapıyor. Gün geçtikçe işlem süreleri kısaldığı için bu merkezlerde beklemeler yaşanmıyor. Geçmişte 15-20 dakika süren işlemler, artık saniyelerle ifade edilen sürede tamamlanıyor” dedi.

 

“KORSAN NOKTALARA PARANIZI KAPTIRMAYIN”

“Müşterimiz neredeyse biz orada olmak istiyoruz. Pratik İşlem ve NKolay ile yaptığımız işbirliğinin sonucu olarak İstanbul Avrupa Yakası’nda toplam MİM sayımız yılsonuna kadar 300’e ulaşacak” diyen Genel Müdür Bakal, korsan yapılanmalara karşı elektrik tüketicilerini de uyardı. İstanbul’da halen 700 binin üzerinde müşterinin faturasını ‘korsan’ olarak ifade edilebilecek ödeme noktalarına yaptığına işaret eden Halit Bakal, “Bizim işlem merkezlerimizde elektrik faturası ödemesi sırasında tüketiciden herhangi bir bedel alınması söz konusu değil. Müşteri geliyor, gönül rahatlığı ile faturasını ödüyor. Oysa korsan noktalarda elektrik tüketicilerinden haksız yere fatura başına 1,5-2 lira gibi bir bedel alınıyor. Ayrıca bu noktalardan yapılan ödemelerde gecikme ya da faturanın yatırılamaması gibi problemler ortaya çıkabiliyor. Bu nedenlerle müşterilerimize çok daha dikkatli olmaları konusunda bir kez daha çağrıda bulunmak istiyorum” diye konuştu.

 

Anımsanacağı üzere Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu da geçtiğimiz haftalarda yetkilendirilmiş ödeme ve elektronik para kuruluşları ile bunların temsilcileri dışındaki kişi ve kuruluşlarca fatura ödemelerine aracılık edilmesinin mümkün olmadığını ve bunun suç teşkil ettiğini duyurmuştu.

CKVWEBSRV02

Dikkat!
Elektrik aboneliğiniz kendi adınıza değilse tıklayınız.

CKPLUS FIRSATLAR DÜNYASI